Loading

Як зробити розбірний лук

  Почнемо з виготовлення рукоятки для лука. Відразу скажу, що матеріал рукоятки залежать від сили нятяжіння тятиви. Якщо сила натягу до 10 кг., Тоді рукоятку можна виготовити із цільного дерев'яного бруска 60х40х400, бука або берези (сосна для цих цілей не підходить).

  Якщо ж сила натягу тятиви більше 10 кг., тоді потрібно робити посилені рукоятки з набору деревин за принципом бутерброда, основа бук, "наповнення" клен, горіх і червоне дерево (для витонченості). Можна використовувати будь-яке інше щільне дерево.

 

  Дальше скачуємо лекало роздруковуємо, ворізаємо і розмічаємо контур рукоятки. Після розмітки вирізаємо лобзіком.

Лекало А3.png
Portable Network Grafik формат 98.1 KB
Лекало А4.png
Portable Network Grafik формат 137.0 KB

  Після чого приступаємо до грубої вибірці форм, напівкруглою гострою стамескою.

  Дуже хорошим помічником в цій справі служить плоский, напівкруглий рашпіль для грубої обробки поверхні, надаючи чорнову форму.

  Потім рукоятка обробляється грубою шкуркою, потім дрібною і на заключному етапі нульовою.

  Не забудьте просвердлити отвори під болти М6 для кріплення плечей лука. 

  Під болти між рукояткою і плечима лука доцільно підкласти прокладку зі шкіри.

 Коли рукоятка буде доведена до товарного вигляду, її можна покрити морілкою і полакувати.

Виготовлення плечей лука

  Найбільш відповідними для цих цілей служать "пружні елементи", які застосовуються для виготовлення диванів і ліжок. Являє собою фанеру, де всі волокна йдуть уздовж, розмірами: 1200х50х12 мм, але попадаються ламелі товщиною 8 мм. і довжиною 700мм.
Габарити плечей 700 мм довжина, 30 мм близько рукояті 20 мм близько кріплення тятиви, при цьому загальна довжина лука складе 1600 мм. Меншої довжини лук виготовляти не варто, оскільки збільшується ризик поломки плечей. Кращий варіант коли довжина лука відповідає зросту стрілка.
  Якщо вам дісталися ламелі товщиною 12 мм. то достатньо розпиляти їх уздовж навскіс, потім прикласти один до одного і обробити щоб вони були симетричні один одному. Сила натягу такого лука складе близько 10-12 кг.
Якщо у вашому розпорядженні ламелі товщиною 8 мм. Для цього беремо дві ламелі і склеюємо між собою епоксидкою (додаємо трохи менше затверджувача щоб плечі не розтріскувалися). Але найбільш кращі результати дає клей ПВА "Момент" Д-2, в червоних флаконах, від виробника Pritt Henkel.

  Обов'язково стягаємо струбцинами по всій довжині і чекаємо висихання. У підсумку отримуємо ламелі товщиною 16мм. Багатьом може здатися що плечі з 16 мм будуть дуже жорсткі оскільки в руках її попросту не зігнеш. Але коли зберете лук повністю, сумніви з приводу гнучкості ламелів у вас пропадуть. Тільки врахуйте, при такій жорсткості плечей, потрібно посилену рукоятку.

  Розпилюємо склеєні ламелі повздовж і отримуємо майбутні плечі.

  З обрізків ламелів робимо поличку для тятиви. Вирізаємо пару пластинок трохи ширше самих плечей (для можливості подальшої обробки), прикладаємо пластинку до плеча і свердлимо два наскрізних отвори, після чого все змащуємо клеєм, а в отвори на клей вставляємо шканти. Стискаємо струбцинами і залишаємо сохнути на добу. 

  Надаємо симетричності плечам лука. Для точності струбцинами стискаємо плечі разом і обробляємо боки.

  Накреслюємо форму полочки для тятиви. Форма може бути будь-яка.

  Зрізаємо зайве електролобзіком. Після чого робимо фінішну обробку наждачкою.

  Робимо прорізи в поличці під діаметр тятиви 3 мм. і на глибину 7-8 мм.

Промазуємо плечі морілкою і лаком.

  Для такого посиленого лука знадобиться тятива не менше 3.5 мм. Якщо немає бажання виготовляти тятиву самостійно тоді цілком підійде кевларова альпініська стропа (продається в туристичний  магазинах).

Успіхів вам !!!